Wykładowca:
Data:
Godzina:
Lokalizacja:
Koszt:
- Udział w konferencji - 70 zł (w cenie: obiad, kawa/herbata, ciasto, owoce, długopis, notatnik)
- Udział w konferencji - 35 zł (w cenie: kawa/herbata, ciasto, owoce, długopis, notatnik)
Dodatkowe informacje:
Życie chrześcijańskie jest życiem w kościele. Ta biblijna prawda jest podstawą żywego kościoła. Jeśli zostałeś zbawiony i teraz inwestujesz swoje życie w Królestwo Boże i w Ewangelię, to jesteś także powołany do tego, aby budować swój lokalny kościół w oparciu o Boże zasady wynikające z Jego Słowa. W ten sposób wypełniasz Bożą wolę i oddajesz Jemu chwałę.
Czym jest żywy kościół?
Wykładowcami będą długoletni pastorzy zborów biblijnych: Wojciech Lemke, Krzysztof Osiecki, Zbigniew Sobczak, Tadeusz Tołwiński, którzy podczas III konferencji RDE, postarają się odpowiedzieć na poniższe pytania:
a/ Jak zarządzać pieniędzmi w kościele? - Krzysztof Osiecki
W Polsce mówi się, że: Kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Niestety, to powiedzenie jest również aktualne w kościele. Pieniądze często są i mogą być źródłem konfliktów i problemów w naszych zborach. Jednak, tak być nie powinno. Pieniądze same w sobie są neutralne, one w zasadzie nie robią nic złego lub dobrego. Są tylko ludzie, którzy dobrze albo źle zarządzają tymi środkami i w tym jest sedno problemu. W swoim wykładzie będę miał przywilej przedstawić zasady dotyczące związku pieniędzy z kościołem. Kwestię tę przedstawię w pięciu punktach na podstawie nauki Pisma Świętego, które naucza nas o: własność środków pieniężnych, braku środków pieniężnych, chciwości, ofiarności i zarządzaniu pieniędzmi w życiu kościoła.
b/ Dlaczego mamy zaufać Biblii? - Wojciech Lemke
Skąd mamy wiedzieć, że Biblia jest Słowem Bożym?
Czy możemy mieć pewność. że to co czytamy zostało spisane przez apostołów?
Skąd wiemy, że to co zostało spisane jest prawdą historyczną?
Czy przez stulecia nie wkradły się błędy przy kopiowaniu?
Dlaczego jest tak dużo przekładów, i który jest właściwy?
Kto ustalił, które księgi wchodzą w skład Biblii, a które nie? Czy Jezus jest postacią historyczną?
c/ Co to znaczy chodzić z Bogiem? - Tadeusz Tołwiński
Zniknął pobożny z kraju, nie ma uczciwego wśród ludzi. Wszyscy czyhają na rozlew krwi, jeden na drugiego sieć zastawia. Do złego mają zgrabne dłonie: Urzędnik żąda daru, a sędzia jest przekupny; dostojnik rozstrzyga dowolnie - prawo zaś naginają. Najlepszy między nimi jest jak kolec, najuczciwszy jak cierń.
Słowa powyższe pochodzą z księgi proroka Micheasza, który żył w VIII w p.n.e. Czy od tamtego czasu ludzkość jest lepsza? Czy powyższe słowa nie opisują także dzisiejszych czasów? Co znaczy chodzić z Bogiem w czasach jak obecne? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy również w księdze Micheasza.
Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze chodził ze swoim Bogiem.
d/ Czym jest zdrowa nauka? - Zbigniew Sobczak
Konsekwencją rozwoju wiedzy o świecie i o człowieku było poszufladkowanie odkrywanej wiedzy - choćby w celu jej dalszego, szczegółowego pogłębiania. Za tym racjonalnym argumentem krył się inny: uniezależnienie od biblijnego nauczania. Ten porządkujący zabieg techniczny nie zmienił faktu, że wszystkie obszary rozwijanej wiedzy łączą się w człowieku w całość – tak jak było na początku. Ze świadomością tej sytuacji podejmiemy się refleksji na temat zdrowej nauki jako jedynie części chrześcijańskiej rzeczywistości, opartej na Osobie - Jezusa Zbawiciela (Chrystusa). Części ważnej, ponieważ jest nieodzowną częścią procesu właściwego kształtowania człowieka: jego charakteru i aktywności.
Podczas konferencji będzie możliwość zakupu z 25% rabatem książek: „Dlaczego mamy ufać Biblii?” - Greg Gilbert, „Chodząc z Bogiem” – John Ryle, "Pieniądze w kościele" - John Temple, "Zdrowa nauka" - Bobby Jamieson
Prosimy zapisywać się poprzez formularz klikając na przycisk "Chcę się zapisać" na dole ekranu.